Podpięcie płatności Wix – DotPay, Przelewy 24

Published by admin on

podpięcie płatności wix

Podpięcie płatności Wix, między innymi DotPay, Przelewy24 lub innego systemu płatności błyskawicznych – zapraszamy do przeczytania artykułu.

Integracja płatności Wix – jakie systemy płatności oferuje Wix?

Aktualnie kreator stron Wix jest ograniczony do naprawdę niewielu opcji płatności, nawet w przypadku sklepu internetowego zbudowanego na tej platformie. Z metod płatności klient może wybrać:

  • płatność kartą
  • przelew internetowy z banku
  • PayPal

W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo systemów płatności, które różnią się wygodą, szybkością transferu środków i poziomem bezpieczeństwa. W Wix zdecydowanie brakuje dodatkowych systemów płatności i opcji przelewów błyskawicznych.

Podpięcie płatności Wix Przelewy 24, DotPay, Payu

Czy podpięcie płatności Wix, na przykład Przelewy24, DotPay lub PayU jest możliwe?
Niestety, na dzień dzisiejszy Wix nie wspiera żadnych zewnętrznych systemów płatności i nie pozwala na integrację żadnego z najpopularniejszych systemów. Wix informuje, że pracuje nad usługą poprawiającą zarządzanie zamówieniami i przyjmowanie płatności, jednak póki co nic więcej na ten temat nie wiadomo.

Alternatywa dla Wix

A więc skoro wiemy już, że podpięcie płatności Wix nie jest możliwe zastanówmy się nad alternatywą, a najlepszą będzie przeniesienie swojego sklepu na jeden z systemów opartych na WordPressie, na przykład Shopify, PrestaShop lub Woocommerce. Wiąże się to z utworzeniem całej strony od nowa, często bazując na szablonie z serwisu Wix. Migracja, czyli przeniesienie strony z Wix bezpośrednio na WordPress również nie jest możliwa.

Jednak decydując się na utworzenie strony opartej na WordPressie zyskujemy praktycznie nieograniczony dostęp do integracji systemu płatności. Poza tym nasza nowa strona lub sklep ma dużo więcej możliwości pozycjonowania SEO, reklamy czy zwiększenia liczby potencjalnych klientów.

Ile kosztuje zbudowanie strony na WordPressie?

Zbudowanie nowej strony lub sklepu na bazie już istniejącej na portalu Wix to proces tworzenia jej od nowa, jednak na podstawie szablonu. Oznacza to, że wiemy, czego oczekuje klient, więc cały proces projektowania strony lub sklepu jest skrócony, a tym samym tańszy. Koszt przeniesienia sklepu lub strony z Wix na WordPress zaczyna się od 400 zł, a zamyka w przedziale do 1000 zł. Należy pamiętać, że jest to uzależnione od ilości produktów w sklepie czy liczby podstron na stronie WWW.

Aby uzyskać więcej informacji o przeniesieniu swojej strony lub sklepu, skontaktuj się z nami klikając tutaj.